İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı…Dün gece görür görmez, kendisine yazdım… Geçtiğimiz günlerde bir Büyükelçilik çalışanımızı, diplomatımızı kaybettiğimiz ülkenin başkentinden yazan Büyükelçi kendisi, misyon şefi. “Can feda

Son güncelleme tarihi 9 Ocak 2021

Sibel Yeşilmen

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı. Şanlı bayrağımız, ayyıldızımız yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi yurt dışı temsilciliklerimizde de dalgalanıyor. Ancak, Irak’ın başkenti Bağdat’taki Büyükelçiliğimizde bir başka güzel, bir başka özel, dün geceden bu yana…

Büyükelçi Fatih Yıldız’ın talimatıyla bayrak direğindekine ek olarak bir büyük bayrağımız daha asıldı Büyükelçilik binasına.

Dün gece görür görmez kendisine yazdım, ne kadar duygulandığımı ifade ettim. Beni daha da duygulandıran bir cümle kurdu Sayın Büyükelçi Yıldız, “Can feda” bir de Türk bayrağı eklemiş yanına.

Geçtiğimiz günlerde bir Büyükelçilik çalışanımızı, diplomatımızı kaybettiğimiz ülkenin başkentinden yazan Büyükelçi kendisi, misyon şefi. Hatırlanacağı gibi Erbil’de hain bir saldırıda yitirmişti bir çalışanını. “Can feda” …O söyleyince daha bir anlamlı olmuyor mu?

Büyükelçi Fatih Yıldız sosyal medya paylaşımında ise şöyle diyor: “Zaferin 97. yıldönümü vesilesiyle Ayyıldızımızı da büyüttük. Bağdat’tan memlekete, Zaferin nice yıldönümlerini birlik ve huzur içinde idrak edebilme dileklerimizle… Kutlu olsun, Türkiye!

Ne diyelim, biz de ekleyelim, ATA’mıza ve şehitlerimize sevgi, saygı ve özlemle. Kutlu olsun Türkiye.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!