İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BABAMIN ANISINA

Babam benim gazeteciliğimle büyük gurur duyardı. Haberlerimi okurdu, televizyonda canlı yayınlarımı kaçırmadan izlerdi. O bugün hayatta olsaydı, eminim bana çok güzel feedback’ler verirdi, ama maalesef, onu geçen yıl 1 hafta süren sıkıntılı bir hastane süreci sonrasında, 28 Şubat 2012 tarihinde kaybettim ve 29 Şubat’ta toprağa verdim. Hemen hemen 1 yıl sonra da bu siteyi açabilmeyi başardım. Babam Milli Eğitim Bakanlığı bürokratlarından, Uluslararası Çalışma Teşkilatı ILO’nun Bangladeş ve Endonezya’daki projelerinde uzun yıllar hizmet vermiş olan çok kıymetli, saygıdeğer, çalışkan, iyi derecede İngilizce konuşabilen, hak yemeyen, kayırmaya, torpile kesinlikle karşı, sorumluluk sahibi bir insandı. O benim rol modelimdi. Onun bazı kıymetli özelliklerini alabildiysem ne ala. Babam için en büyük idealim, onun adını taşıyan bir İlköğretim okulu açmak. Bir gün bunu başarmayı çok istiyorum, ama öncesinde bu siteyi babama ithaf ediyorum. Ona çok şey borçluyum. Biliyorum ki, şu anda yukarılarda bir yerlerde beni alkışlıyor.

Dr.M.NECMETTİN YEŞİLMEN KİMDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdür Yardımcılarından,   Metargem Başkanı   Dr. Mehmet Necmettin Yeşilmen 5 Şubat 1939’da Gaziantep’te doğdu.
Amerika Birleşik Devletlerinde Detroit Üniversitesinde eğitim gören Necmettin Yeşilmen Uluslararası Çalışma Teşkilatı ILO’nun Bangladeş ve Endonezya ofislerinde uzun yıllar uzman olarak çalıştı.

Sibel Yeşilmen

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT