İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyükelçi açıkladı, bakın Büyükelçilik’teki haftalık toplantının ana gündemi neymiş?

Sibel Yeşilmen


Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott paylaşımlarıyla herhalde sitemde en fazla yer bulan yabancı diplomatların başında geliyor. Bugün de bir paylaşımı dikkatimi çekti ve hemen sizlere de aktarayım istedim. Doğrusu beni de çok şaşırttı. 5 yıl boyunca Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliğinde Basın-Enformasyon yetkilisi olarak görev yaptım ve haftalık toplantımızın gündemi hep Türk siyasetindeki son gelişmeler, Türk ekonomisi, azınlık, insan hakları, vb… olurdu, herhalde Türk futbolunu hiç konuştuğumuz olmamıştı.

Hem de bugün Mardin, Van ve Diyarbakır’da seçilmiş Belediye Başkanlarının yerine kayyum atanması büyük bir ihtamalle gündemimizin ana konusu olurdu. Ama bakın Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Chilcott ne diyor?


Büyükelçilik’teki haftalık toplantımızın ana konusu, geçen sezon Türkiye ligini ilk 3’te tamamlayan takımların hafta sonundaki yenilgileriydi. Belki de bu sezon Fenerbahçe’nin sezonu olacak! Maç öncesi çok heyecanlıyım. Yeni sezon hayırlı olsun!

Hakikaten ilginç ne diyelim. Büyükelçi söylüyorsa doğrudur ama spor diplomasisinin dozu biraz fazla kaçıyor galiba, bu ince çizgide daha mı dikkatli olmak gerekir acaba?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!