İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Büyükelçi Maç Öncesi Rengini Belli Etti! Süper Kupa Maçı Bugün. Liverpool Chelsea Ile Bugün İstanbul’da Karşı Karşıya Geliyor.

Last updated on 19 Ağustos 2019

Haber: Sibel Yeşilmen

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Premier Lig ekibi Liverpool ile UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Chelsea, bu akşam İstanbul’da Beşiktaş Park’ta oynanacak Süper Kupa Finali’nde karşı karşıya geliyor. Heyecan dorukta. İstanbul böylesine önemli bir maçın evsahipliğini yapmanın gurur, mutluluk ve heyecanını hissederken, diplomasinin aktif isimlerinden Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott da bu heyecana katıldı.

Büyükelçi Chilcott maça ilişkin yorumunu paylaşırken, tuttuğu takımı da yazmadan edemedi. Büyükelçi, “Bunda bir rolü olup olmadığından emin değilim ama görünen o ki “Kırmızılar” yarınki maçta Türk halkının favorisi. Ama üzgünüm, Chelsea İngiltere’de tuttuğum takım olduğundan, ben Chelsea’yi desteklemek için orada olacağım! ” diye yazdı.

Büyükelçi bununla da kalmadı bir de anket açtı: Soru şu:
“Ve büyük final yaklaşıyor!.. Sizce UEFA Süper Kupasını 14 Ağustos Çarşamba günü İstanbul’da hangi İngiliz futbol takımı kazanır? “

Ve bir hatırlatma… Ankara’da görev yapan Birleşik Krallık Büyükelçilerinin spora özellikle de futbola olan ilgisine aşinayız. Mevcut Büyükelçi Chilcott koyu Fenerbahçe taraftarı ingilizlerin bir önceki büyükelçisi ise koyu Beşiktaş taraftarıydı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!