İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çavuşoğlu: “Büyükelçi saldırısının arkasında FETÖ var”

Last updated on 22 Aralık 2016

disisleri-bakani-cavusoglu-gulen-in-tutuklanmasi-icin-girisimlerimiz-oldu-7391733
Haber: Sibel Yeşilmen
Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Moskova’da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 
Karşı tarafın talebiyle gerçekleşen görüşmenin başında Bakan Kerry, Ankara’da gerçekleştirilen suikast sonucu Rus Büyükelçi Andrey Karlov’un hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü duyduklarını, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini ifade etti ve başsağlığı dileklerini iletti.
 
Bakan Çavuşoğlu, yaşanan elim olaydan bizim de büyük üzüntü duyduğumuzu, Rus mevkidaşı ile merhum Büyükelçi Karlov’un cenazesinin Moskova’ya varışını beklemekte olduğunu, hem Türkiye’nin hem de Rusya’nın saldırının arkasında FETÖ’nün olduğunu bildiğini belirtti ve saldırgan hakkında bilgi paylaştı.
 
Görüşmede daha sonra, Moskova’da gerçekleştirilen Suriye konulu üçlü toplantı gündeme geldi Bakan Çavuşoğlu toplantı sonunda yapılan ortak açıklamanın toplantıda ele alınan temel hususları yansıtmakta olduğunu ifade etti.
 
Görüşmede ayrıca, Bakan Kerry’nin sorusu üzerine Bakan Çavuşoğlu Kıbrıs bağlamındaki son gelişmeler hakkında muhatabını bilgilendirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!