İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

SON DAKİKA-Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Haber: Sibel Yeşilmen

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Parayla maske satmak yasaktır. Salgın bitene kadar vatandaşlarımızın tamamına yetecek maske stoğumuz ve üretim planlamamız var” dedi.

Erdoğan: ”İstanbul’da, Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe’de 1.000 hasta kapasiteli iki hastane yapılıyor. Plan projesi yapılıyor, 45 günde tamamlanacak”

“Kampanya hesaplarında toplanan meblağ 1 milyar 500 milyon lirayı buldu.”

“İnfaz düzenlemesi inşallah yarın TBMM Genel Kurulunda görüşülmeye başlanacaktır.”

“2 milyon 300 bin haneye daha yardım ulaştırmak için hazırlıklara başladık”

“Aldığımız tedbirler ve alacağımız ilave önlemler sayesinde Avrupa ve dünya ile paralel şekilde bu salgının üstesinden geleceğiz.”

“Evde kalarak geçirdiğimiz günlerde depoladığımız enerjiyi inşallah yeni dönemde daha çok çalışarak, daha çok üreterek değerlendireceğiz.”

Hiçbir geliri olmayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; valilik veya kaymakamlarımıza telefonla durumunuzu anlatmanız halinde devletimiz her türlü desteği size verecektir

KOSGEB geri ödemelerinden faydalanan işletmelerin kredi ödemeleri 3 ay ertelenecek

Üretimine ara veren firmalarımızın çalışanlarının ücretlerini asgari ücreti geçmeyecek şekilde 3’te ikisini biz ödeyeceğiz

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!