İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Heyecanlandım…Sibel Yeşilmen yazdı…. “İtiraf ediyorum. Dışişleri’nin bu fotoğrafı

Son güncelleme tarihi 24 Aralık 2020

Sibel Yeşilmen

Sevgili takipçiler gün içerisinde çok sayıda fotoğraf önümüzden gelip geçiyor. Kimisine bakmıyoruz bile ama çok az da olsa bir bölümünden gözümüzü dakikalarca ayıramıyoruz. İtiraf ediyorum. İşte onlardan birisi daha, beni şahsen çok mutlu etti.

Hep söylüyorum. Bana haberi yazdıran fotoğraftır. Fotoğraf güzelse haber yaparım, yazmalara doyamam, durduramam kendimi.

Dışişleri Bakanlığı’nın 2021 yılı bütçesi dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Bakanlığın A Takımı TBMM’deydi. Milletvekillerinin dış politikaya ilişkin sorularına yanıtlar verildi, konuşmalar yapıldı. Bilindik şeyler…

Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nun fotoğrafı değil elbette beni heyecanlandıran, yazmaya sevkeden. Peki ne öyleyse?

Bu fotoğraflar. aşağıda gördükleriniz…

Dikkatinizi çekti değil m? Ne çok hemcinsim var. Daha önce de defalarca zarafetleriyle, pırıl pırıl, çağdaş Türk kadın Büyükelçileri anlatan nice yazı yazmıştım, hala da okunduğunu görüyor ve çok mutlu oluyorum. http://www.diplomasimuhabirhaber.com/zarafetleri-piril-piril-aydinlik-yuzleriyle-kadin-buyukelcilerimiz-bu-uc-kadin-nukleer-silahlarin-onlenmesi-goc-insan-haklari-sinirasan-sular-enerji-gibi-sorunlarda-verdikleri-mesai-ile-dikka/

Evet Bakan Çavuşoğlu’nun yanındaki kadın Büyükelçiler, Genel Müdürlerin çokluğu.

Türkiye’de çok aşina değiliz. Genelde Bakanlık kadrolarında erkekler hakim. Evet belki Dışişleri’nde de 3 Bakan Yarıdmcısı görevi erkeklerde ama Genel Müdürlerin pek çoğu kadın. Fotoğraf ne güzel değil mi, çiçek gibi.

O kadınların çoğu Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı. Doğrusu yıllardır baktığım, takip etitğim Bakanlık olunca biraz da iftihar etmedim değil. Tebrik ederim. Bakan Mevlüt Çavuşoğlu’nu da dış politikasını beğenirim beğenmem ayrı ama sırf bu yüzden tebrik ederim. Bu atamaları yapanları, ama herşeyden önemlisi o kadınları, kadınlarımızı tebrik ederim. Çağdaş, Atatürk’ün modern Türk kadanlarını, iyi ki varlar :)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!