İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kilise atılan roketler…. Savunma Bakanı Yılmaz: “Hangi hedeften Türkiye’ye ateş yapıldığı belli, süratle ateş altına alınarak misliyle karşılık verilmektedir

ismetyilmaz6701

Kilis’e atılan roketlerle ilgili konuşan Milli Savunma Bakanı Yılmaz, saldırılara anında karşılık verildiğini söyledi ve “9 Ocak’tan bu yana karşı tarafa 362 tane zayiat verildi” dedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, son günlerde Suriye tarafından gelen roket mermilerinin düştüğü Kilis’e gitti.

Burada incelemelerde bulunan Yılmaz, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Roketlere anında karşılık verildiğini söyleyen Yılmaz, şunları kaydetti:

“Fırtına obüsü, top ve tank atışları başta olmak üzere tespit etilen hedefler ateş altına alınmaktadır. Hangi hedeften Türkiye’ye ateş yapıldığı belli, süratle ateş altına alınarak misliyle karşılık verilmektedir. 9 Ocak’tan düne kadar yaklaşık 146 hedefe bin 117 atış yapıldı. Sağlıklı bilgilerle karşı tarafta 362 tane zayiat verildi.

123 yaralıları olduğunu düşünüyoruz. 34 doçka katyuşa mevzi, 40 karargah binası, 19 havan mevzi, 7 cephanelik, 1 tank, 1 top, 17 el yapımı patlayıcı, 10 da bomba yüklü araç imha edildi. Türkiye kendi hakkını hukukunu korumak için gereğini yapıyor. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bize zarar verirlerse kendileri bunun kat be kat fazlasını görürler. Kim bizimle dost olursa kendi menfaatlerine olur.”

Son iki günde düşen roket mermileri nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetmiş, 3’ü ağır 18 kişi de yaralanmıştı. Kentteki boş bir araziye bugün de 3 roket mermisi isabet etmişti. (NTV)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!