İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kritik bölgede hayat normale dönüyor… Su ve elektrik sorunu da çözülüyor

Haber: Sibel Yeşilmen

Barış Pınarı bölgesinde hayatın normale dönmesi çalışmaları son sürat devam ediyor. Huzur ve güveni sağlamanın yanında halkın temel ihtiyaçlarına yönelik sorunların da çözülmesi için yoğun çaba sarf ediliyor.

Bu çerçevede Milli Savunma Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre Rasulayn, Derbesiye, Haseke ve kırsal kesimlerini de besleyen Allouk Su Tesisinin 09 Kasımda başlayan onarımı tamamlandı ve tam kapasite ile çalışması için gerekli tedbirler alındı. Bu kapsamda Allouk Su Tesisi’nde bulunan 30 kuyudan 26’sı onarılarak gerek Barış Pınarı Harekât bölgesine gerekse Haseke, Derbesiye ve buraların kırsal alanlarının su ihtiyaçları karşılandı.

Elektrik sorununun da çözüme kavuşması için harekete geçildi. M4 Karayolunun güneyini ve Barış Pınarı Harekât Bölgesini besleyen Mabruka elektrik trafosu onarımına 22 Kasımda başlanmıştı. Mabruka elektrik trafosunun onarımının büyük oranda tamamlanmasının ardından bugün Ayn İsa’da Rus askeri yetkililerle gerçekleşen görüşme ile Tişrin Barajından Barış Pınarı bölgesine elektrik ulaştırılması sağlandı. Bu kapsamda Tel Abyad kırsalına elektrik verilmeye başlandı, Tel Abyad merkez ve Rasulayn bölgesi için de çalışmalar sürüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT