İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖZEL HABER-Onlar ersin muradına biz çıkalım kerevetine! Ürdün’de Büyükelçi Murat Karagöz’den kız istediler

Haber: Sibel Yeşilmen

Türkiye’nin Amman Büyükelçisi Murat Karagöz, Büyükelçilik  çalışanı Marwa Almanaseer’in  ailesinin talebini kırmadı,  damat adayının ailesi Marwa’yı Büyükelçiden istedi.

Diplomasimuhabirhaber’in edindiği bilgiye göre, bu mutlu olay dün  Amman’da yaşandı. Büyükelçiliğin  sözleşmeli sekreterlerinden Türk ve Ürdün vatandaşı Marwa Almanaseer için kiz isteme töreni düzenlendi.

 

Tören bizim alışageldiklerimizden biraz farklıydı.  Amman’da çadırda gerçekleşen törende Büyükelçi Karagöz önce , kız tarafının erkek akrabalarıyla tek tek tokalaştı.  Mirra ikramının ve biraz sohbetin ardından damat adayı ve aşiret mensubu akrabaları geldiler. Selamlaşma sonrasında  damat adayı aşiretine mensup bir kişi uzun bir konuşma yapıp, Merve’nin eski Vali amcası, aile büyüğü olarak söz aldı ve ardından da mikrofonu Büyükelçi Karagöz’e verdi. 

Büyükelçi Karagöz de sözü fazla uzatmadan”rıza verdiğini” söyleyerek, bu mutlu olaya vesile oldu.

Ardından adet üzerine künefeler yendi, hatıra fotoğrafları çektirildi.

Bu arada görüntülerde de görüldüğü üzere haremlik-selamlık şekilde gerçekleşen törende, kadınlar bir başka çadırda bulunuyorlardı. Büyükelçi Karagöz, diğer çadırda bulunan Merve’ye “whatsapp” kanaliyla “biraz once damat için rızamı verdim, mutluluklar dilerim” mesajıyla haber verdi. 

Diplomasimuhabirhaber olarak biz de bu genç çifte mutluluklar diliyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!