İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖZEL HABER-Sibel Yeşilmen yazdı..AK Partili Eski Milletvekili Büyükelçi oluyor. Agreman istendi. İşte o isim

Son güncelleme tarihi 31 Mart 2021

Sibel Yeşilmen

Türkiye’nin Bakü Büyükelçiliği için önceden tebliğ ettiği ismi değiştirdiğini yazmıştım. O yeni isim için Türkiye, Azerbaycan’dan agreman istedi. Diplomasimuhabirhaber’in edindiği bilgiye göre, Ankara yeni Bakü Büyükelçisinin AK Parti 25. Dönem Çorum Milletvekili Cahit Bağcı olmasını istiyor. Bağcı kararnamesinin bir iki güne çıkması bekleniyor.

Cahit Bağcı, 25 Haziran 1964’te Çorum Osmancık’ta doğdu.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını ODTÜ Sosyoloji Bölümünde, doktorasını İngiltere Manchester Üniversitesinde tamamladı.

İngiltere Manchester Üniversitesi Türk Öğrenci Derneğini kurdu.1988de DPT Sosyal Planlama Başkanlığında çalışmaya başladı. 1993 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde araştırma görevlisi oldu. YYÜ Sosyoloji Bölümünde yardımcı doçent ve anabilim dalı başkanı olarak görev yaptı. Van İli Ceza ve İnfaz Kurumları ve Tutukevleri İzleme Kurulu Üyesi ve Raportörlüğü görevinde bulundu. DPT Müsteşarlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezinde Koordinatörlük ve Müsteşarlık Müşavirliği görevini yürüttü.23 ve 24. Dönemde Çorum Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. 24. Dönemde NATOPA Türk Grubu Üyesi ve Burkina Faso Dostluk Grubu Başkanı oldu.Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen Bağcı, evli ve 3 çocuk babası.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!