İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖZEL… Sibel Yeşilmen yazdı… Türk Büyükelçiden şarkıcı Gülşen yorumu: “Kimin sapık, kimin ahlaksız olduğu net”

Son güncelleme tarihi 6 Eylül 2022

Sibel Yeşilmen

İşim gereği her gün muntazam olarak Türk Büyükelçi ve Büyükelçiliklerinin sosyal medya hesaplarını takip ediyorum. Kim ne yapıyor? Türkiye’yi görev yaptığı ülkede nasıl temsil ediyor? Bulundukları ülke halklarına Türkiye’yi nasıl tanıtıyor, örneğin onların dilini kullanıyor mu paylaşımlarında? Kamu diplomasisinde ne kadar etkili hepsine bakıyorum.

Defalarca kez yazdım. Türk Büyükelçiler ve Büyükelçilikler Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamalarını RT yapmaktan ve paylaşmaktan başka fazla bir şey yapmıyorlar. Genellikle de bulundukları ülke halklarıyla değil Türkiye ve Türk halkına ulaşmayı, mesaj vermeyi tercih ediyorlar. Takipçi sayılarını Türkler lehine arttırma gayreti içindeler. Bu genel görüşüm. Az sonra bahsedeceğim konudan tamamen bağmsız olarak söylüyorum.

İşte bugün yine yaptım, baktım ne var ne yok diye.

Doğrusu sürpriz de oldu benim için. Beklemiyordum. Bir Türk Büyükelçi bugün gözaltına alınan şarkıcı Gülşen hakkında yorumda bulunmuş, tamamen tesadüfen onu gördüm. Sizlerle de paylaşmak isterim.

Türkiye’nin Darüsselam Büyükelçisi Mehmet Güllüoğlu ‘nun paylaşımından bahsediyorum. AFAD Genel Müdürüydü hatırlarsınız, dışardan Büyükelçi atanmaştı. Kariyer diplomat değil, doktor kendisi şöyle yazmış:

“Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Yaptıklarına bakınca kimin sapık, kimin ahlaksız olduğu net. Din düşmanlığının farklı bir tezahürü daha sadece.”

Şarkıcı Gülşen hakkında bir konserde yaptığı konuşma nedeniyle “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ”Bir şarkıcının, konserinde imam hatip liselerimizi itham ederek bu camiaya yönelik hakaret ve iftira içeren sözlerinden dolayı kendisini kınıyoruz” denilmişti.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT