İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖZEL-Sibel Yeşilmen yazdı. Yeni Büyükelçiler Kararnamesi yolda, Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali verdi

Son güncelleme tarihi 24 Aralık 2020

12.Büyükelçiler Konferansı bugün Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşması ile başladı. Küresel salgın nedeniyle bu yıl ilk defa hibrid bir formatta gerçekleştiriiliyor. Konferans’ta, Merkezdeki Büyükelçiler Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde fiziken hazır bulunurken, yurtdışındaki Büyükelçiler ise çevrimiçi olarak katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında pek çok dış politikayı ilgilendiren konuya değindi, onları zaten Son dakikalarım ile konuşma boyunca yazdım. Diplomasimuhabirhaber’in Twitter sayfasında ve sitede okuyabilirsiniz. Ancak dikkat çeken cümlesi konuşmasının sonunda saklıydı, dikkatli gözlerden kaçmayan bir cümle.

Geçtiğmiz günlerde yazmıştım, çok sayıda Büyükelçi görev yaptıkları ülkelerde 4 yılını dolduruyor diye, yani artık yeni bir atama kararnamesi ile dönmeleri beklenir ve yenileri atanır ancak ufukta bir Büyükelçiler Kararnamesi görünmüyordu ta ki Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce şu cümleleri sarfedene kadar.

“Sözlerime son verirken her birinize zorlu ancak heyecan verici görevinizde sizlere Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum. Bir kez daha herbirinize tek tek teşekkür ediyorum. Yeni yapılan ve yapılacak atamalarla da bu süreçteki Büyükelçi kardeşlerime de gidecekleri yerlerde şimdiden başarılar diliyorum”

İşte bu cümleler yeni bir Kararnamenin artık yolda olduğunun işaretlerini veriyor bize, ne diyelim hayırlı olsun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

error: Content is protected !!