İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Şehit Diplomatlarımız Dışişleri Şehitliği’nde törenle anıldı

Haber: Sibel Yeşilmen

Yurt dışında görev yaptıkları sırada başta ASALA olmak üzere terör örgütleri tarafından şehit edilen diplomatlarımız, Dışişleri Bakanlığı görevlileri  ve aile fertleri Ankara’daki Cebeci Asri Mezarlığı’nda bulunan Dışişleri Şehitliği’nde düzenlenen törenle anıldı.

Diplomasimuhabirhaberhaber’in Dışişleri Bakanlığı Resmi internet sitesinden aldığı habere göre, bugün, 18 Mart Şehitler günü vesilesiyle gerçekleştirilen törende Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Yıldız bir konuşma yaptı. Törene şehitlerin yakınları, Bakanlık mensupları, emekli Büyükelçiler,  kordiplomatik temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Dışişleri Bakanlığı , “Ermenistan’ın Kurtuluşu için Ermeni Gizli Ordusu” (ASALA), “Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları” (JCAG), “Ermeni Devrimci Ordusu” (ARA) ve ”17 Kasım” gibi terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen saldırılarda  40 mensubunu şehit verdi.

Şehit edilen diplomatlarımız ve vatandaşlarımızın listesi : http://www.mfa.gov.tr/sehit-edilen-diplomatlarimiz-ve-vatandaslarimiz_tr.tr.mfa

Törende okunan duanın ardından, Şehitler Anıtına Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Başbakan Binali Yıldırım ile Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD), Emekli Büyükelçiler ve Avrasya İncelemeleri Merkezi (AViM) adına çelenk kondu. Tören, şehit ailelerine başsağlığı dileklerinin iletilmesi ve şehitlerin kabirlerinin ziyaret edilmesiyle son buldu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!