İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı… Bakalım Büyükelçiler ve diplomatlar ne yapacak?

Sibel Yeşilmen
Türkiye’de Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimleri 14 Mayıs’ta yapılacak. Türkiye seçim sürecine girdi ve siyasi partilerde milletvekilliği aday adaylığı için başvurular yarın başlıyor.

Gözüm elbette ki Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat ve Büyükelçilerde olacak. Bakalım hangi Büyükelçi ve diplomatlar kariyeri bırakıp siyasete göz kırpacak ve seçimlere girecek.

Dışardan atanan Büyükelçilerden Hırvatistan’daki Yavuz Selim Kıran’ın bunu deneyeceğine ben kesin gözüyle bakıyorum, çünkü daha önce Ordu’dan aday adayı olmuştu ancak kazanamamıştı. Diğer dışardan atanan Büyükelçiler acaba deneyecekler mi şimdilik bilmiyoruz.

New York’tan dönen ve artık emekliye ayrılan Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu acaba siyasete göz kırpar mı ya de erken yaşta emekli olan Londra’dan dönen Ümit Yalçın ne yapar?

Prag’taki dışardan atanan, tartışmalı isimlerden Egemen Bağış istekli olur mu? Olsa da aday adayı yapılır mı? Bekleyip göreceğiz.

Ya da eski emekli Büyükelçiler acaba ilgi gösterecek mi politikaya? Zira sosyal medyalarından oldukça aktif bir şekilde hükümeti eleştiriyorlar.

AK Parti başvuru yapacakların belirlenecek asgari tutarı AFAD’ın deprem yardım hesaplarına bağış olarak yatırmasını istiyor. CHP ve AK Parti’de aday adaylığı başvurusu yarın başlıyor. CHP, Malatya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Adıyaman ve Hatay’da başvuru yapacak aday adaylarından ücret almayacak.

MHP’de ise milletvekili aday adaylığı başvuruları 14 Mart’ta başlayıp 21 Mart’ta sona erecek.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT