İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı… Hayırdır inşallah!!!

Son güncelleme tarihi 15 Eylül 2021

Sibel Yeşilmen

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun tüm açıklamalarını dikkatle takip ederim işim gereği. Dış politikaya, diplomasiye yani spesifik konuşursak bugünlerde Afganistan’a, Taliban’la yürütülen görüşmelere, Kabil havaalanı meselesine, göç meselesine, Mısır’la ikili ilişkilere, Doğu Akdeniz’e, ABD ile yaşananlara dair belki bir şey söyler, kaçırmayayamı, yazayım diye.

Elbette seçim bölgesi Antalya’ya da gitse bunu yaparım. Ama öyle bir açıklama yaptı ki beni oldukça şaşırttı. Allah Allah dedim. Çavuşoğlu Tarım Bakanlığı’nı da üstlendi de acaba bizim mi haberimiz yok.

Bakan Çavuşoğlu, “Tarımdaki girdi maliyetlerinin azaltılması için çalışma yapıldığını belirterek ‘Cumhurbaşkanı’mızın bakanlıklara, ilgili kurumlara özellikle çiftçimizin üzerindeki yükün azaltılması yönünde talimatı var.’ dedi.

Aaaaa sanki Dışişleri Bakanı değil de Tarım Bakanı. Tarım Bakanı istifa da etmedi, görevden de alınmadı. Hayırdır inşallah. Çavuşoğlu bu açıklamayı Manavgat’ta geçtiğimiz günlerde meydana gelen orman yangınlarında zarar gören çifçilere traktör teslim töreninde yaptı, AK Parti iktidarı olarak her zaman çiftçinin yanında olduklarını belirtti. Çiftçilere daha güçlü destek vermeye devam edeceklerini anlatan Çavuşoğlu, “Cumhurbaşkanımız tarımın, çiftçimizin önemini çok iyi biliyor. Özellikle Cumhurbaşkanımızın bakanlıklara, ilgili kurumlara, çiftçimizin üzerindeki yükün, yani girdilerin maliyetinin azaltılması yönünde talimatı var. Gübre, tohum, gibi özellikle ilaç ve akaryakıt da aynı şekilde bir yüktür. Bu konularda ilgili arkadaşlarımız çalışıyor.” diye konuştu.

Anlıyorum seçim bölgesi Antalya. Hafta sonlarında seçim bölgesine giderek vatandaşlarla bir araya geliyor. Ama sanki bu açıklamayı Tarım Bakanı yapsa daha normal değil mi? O da dış politikaya, dışişlerine dair merak edilen sorulara cevap verse. Kim bilir belki yakında Tarım Bakanı da Taliban’ı tanıyıp tnımayacağımıza, Mısır’a Büyükelçi atanması konusunda gelinen aşamaya ilişkin açıklamalar yapar, olmaz mı burası Türkiye olur valla.

Bakalım daha neler göreceğiz?

error: Content is protected !!