İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı… Bu şarkı burada bitmez …

Son güncelleme tarihi 27 Aralık 2022

Sibel Yeşilmen

Benim de bizzat kendisine oy verdiğim, hatta seçimi iptal ettikleri için koşa koşa giderek tam iki kez oy attığım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çıkan karar haksızdır, hukuksuzdur, adaletten uzaktır.

Halkın verdiği yetkiyi öyle bir avuç insan alamaz. Sonuna kadar Ekrem İmamoğlu’nun yanındayım. Bu kararı kabul etmiyorum.

İmamoğlu’na siyasi yasak ve 2 yıl 7 ay hapis cezası kararı sonrasında Ankara’dan atlayarak İstanbul’a giden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i gönülden destekliyorum. Mükemmel bir konuşma yaptı. ” Hey gidi Saraçhane; ne çektiniz be, ne çektiniz” diye sözlerine başlayan Akşener, ” Bundan yıllar evvel, burada okuduğu bir şiir yüzünden mahkum olan bir Büyükşehir Belediye Başkanı vardı. Ve o Büyükşehir Belediye Başkanı buradan sizlere seslenip demişti ki; ‘Bu şarkı burada bitmez. Doğrudur, o şarkı orada bitmedi, ama bugün Meral Akşener olarak söz veriyorum; bu şarkı da burada bitmeyecek. Önce gereğini yapalım. Bugün iktidarda, yarından çok korkan bir irade var. İnsanlar, korktuğu zaman ceza verirler. İnsanlar, korktuğu zaman zulüm yaparlar. İnsanlar, korktuğu zaman haksızlık yaparlar. Onun için bugün, Ekrem kardeşim için verilen bu kararın arkasında bir büyük korku var. Size duyulan korku var. Demokrasiye duyulan korku var. Millet iradesine duyulan korku var. Evet bunlar korkuyor. Ama biz, korkmuyoruz. ‘Kahrolsun istibdat yaşasın hürriyet’ diyoruz. Yıllar evvel bu meydanda, şiir okuduğu için ‘Muhtar olamaz’ denilen, onunla ilgili manşet atılan bir Büyükşehir Belediye Başkanı vardı. Amma velakin, bakın o Cumhurbaşkanı oldu. Çünkü, millet iradesine el uzatılmıştı. O günün korkakları, o günün vesayetçileri, -Allah’ım ne büyüksün- kimler, kimlerle beraber. Kimler, ne hale geldi?”

Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet…diyerek sözlerini bitirdi Genel Başkan Akşener. Alkışlıyorum.

Gelelim İmamoğlu konuşmasında. Her zamanki gibi umuttan bahseden İmamoğlu konuşmasında, ” İstanbul’da başardık, Türkiye’de başaracağız!” sözleriyle özetledi her şeyi.

Ve ne dedi. “Aradan 3,5 sene geçmiş olabilir ama hala gençliğim var 2023’te her şey çok güzel olacak.”

Katılıyorum Sayın Başkan Her şey çok güzel olacak, gönülden katılıyorum.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT