İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı. Milletvekili aday listelerinde Hariciyecilere rağbet fazla

Sibel Yeşilmen

24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için Milletvekili aday listeleri bugün saat 17.00 itibariyle YSK’ya sunuldu ve kamuoyuna açıklandı. Kuşkusuz her meslek dalından milletvekili adayları listelerde yer aldı. Ancak ben sizlere Dışişleri Bakanlığı’ndan ya da Dışişleri kökenli eski Büyükelçilerimizden, diplomatlarımızdan bu listelerde kimler var ondan bahsetmek istiyorum.

Siyasette zaten isimlerini görmeye alışkın olduğumuz Eski ve emekli Büyükelçilerimiz CHP’li Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ve AKP’li Volkan Bozkır yine listedeler. CHP’li Öztürk Yılmaz Ardahan’dan 1.sırada aday ve AKP’li Volkan Bozkır İstanbul 2. bölgeden 3.sırada milletvekili adayı. Öztürk Yılmaz hatırlanacağı üzere kaçırılan Musul Başkonsolosumuz olarak ilk kez Türk kamuoyunda ismi ağırlıklı olarak duyulan bir diplomatımız olmuştu.

Emekli Büyükelçilerimizden Ünal Çeviköz zaten CHP Parti Meclisi’ndeydi. Bugün onun da ismini CHP listelerinde gördük. Çeviköz CHP İstanbul 2.Bölgeden 3.sırada Milletvekili adayı. Çeviköz hatırlatalım en son Londra Büyükelçimiz olarak görev yapmıştı.

Dışişleri Bakan Yardımcılığından istifa eden  Ahmet Yıldız Denizli’de AKP’den 3.sırada yer alıyor.

Hasan Servet Öktem CHP Düzce’den 3. sıradan aday.

Yine emekli Büyükelçilerden Aydın Sezgin İyi Parti Aydın 1.sırada ve son isim ise Hakan Gürsel Akbulut. Akbulut CHP Karaman 2.sıradan aday.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!