İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı…Dışişleri’nde neler oluyor? Niye gecikti, neden hala gitmiyor?

Son güncelleme tarihi 7 Ağustos 2022

Sibel Yeşilmen

Yaklaşık 1 ay önce yazmıştım. “O koltuğa kim, oturursa şaşırırım” diye. Eğer Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’dan boşalacak olan koltuğa bir kariyer diplomat oturtulursa şaşırıcağımı ama bunu beklemediğimi, zira o koltuğun personel, idari işler ve konsolosluk gibi hayli önemli alanlara baktığını belirtmiştim. Yazımı hemen bulup okuyabilirsiniz. Kelimesi kelimesine böyle. İktidar o koltuğu bir meslekten gelene bırakmayacaktır.

Yazdım yazmasına da o koltuk hala boşalmadı. Dışişlerine dışardan atanan Yavuz Selim Kıran benim sosyal medyasını en yakından takip ettiğim kişi bakanlıkta. Her gün ne yapıyor ne ediyor diye mutlaka bakarım. Hayli aktif. Sempatik de buluyorum Sayın Kıran’ı. Kimsenin fotoğraf çektirme talebini kırmıyor çok sosyal, herkesle bir fotoğrafı var, sıcak kanlı, genç, dinamik bir insan. Çok çalışkan olduğu aşikar.

Türkiye’nin Hırvatistan’daki yeni Büyükelçisi olacak ve gitmesi beklenir Yavuz Selim Kıran’ın artık ama her gün bakıyorum sosyal medyasından, temaslarına hala gitmedi.

Hatta bugün 24 Temmuz 2022 ve Yavuz Selim Kıran, Bakan Yardımcısı sıfatıyla Dr. Sadık Ahmet’in vefatının 27. yıldönümü vesilesiyle düzenlenecek anma törenine katılmak üzere Yunanistan’ın Batı Trakya bölgesine bir ziyaret gerçekleştiriyor. Kıran orada Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’i kabul edecek, Dr. Sadık Ahmet’i anma etkinlikleri vesilesiyle Azınlık kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya gelecek, ayrıca merhum İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin kabrini ve ailesini ziyaret edecek.

Dışişleri’nde bir fikir mi değişikliğine gidildi. Agreman da gelmiş olmasına rağmen Hırvatistan’dan acaba Kıran oraya gitmeyecek mi? Başka bir isim mi düşünülüyor yerine. Çünkü benzer durumlar daha önce yaşandı. Bu kafa karışıklığını gidermek için Sayın Kıran yine bu konuda bir açıklama yapmak isterse bana özel, memnuniyetle yazmaya, sayfalarımı açmaya hazırım. Çok da sevinirim.

Eğer haberim olursa Dışişleri’ndeki bu önemli koltuğa ilişkin neler olduğuna emin olun hemen de yazarım.

Beni takipte ve sevgiyle kalın.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT