İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı. Tam da dediğim gibi oldu… Büyükelçi atamaları

Sibel Yeşilmen

Özel haberimde yazmıştım. “Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi AK Partili eski Milletvekili Cahit Bağcı oluyor, agreman istendi ” diye tam da yazdığım gibi oldu. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Büyükelçi Erkan Özoral merkeze dönüyor Cahit Bağcı Türkiye’nin yeni Bakü Büyükelçisi oldu.

Bugün yayınlanan Resmi Gazete’de Büyükelçi atama kararları ile başka ne mi oldu? Defalarca kez yazdık ama yine resmileştiği için son kez bir daha yazalım

Türkiye’nin yeni Polonya’daki Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat oluyor. Ahmet Sadık Doğan Kırgız Cumhuriyeti Nezdindeki Büyükelçiliğe getirildi. Myanmar’a Ali Sait Akın gidiyor. Sierra Leone Büyükelçiliği’ne Sibel Erkan atandı. Madrid Büyükelçiliğine Burak Akçapar gidiyor.Burkina Faso’ya Nilgün Erdem Arı atandı. Fırat Sunel Hindistan’daki Türk Büyükelçisi olarak görev yapacak. Kongo’ya Mehmet Munis Dirik atandı. BAE’ye Tugay Tunçer Büyükelçi olarak gidiyor.Türkiye’nin yeni Roma Büyükelçisi Ömer Gücük oluyor. Bağdat’a Ali Rıza Güney atandı. Tayland’a ise Serap Ersoy gidiyor.

Türkiye’nin Varşova Büyükelçisi Tunç Üğdül, Myanmar’daki Büyükelçisi Kerem Divanlıoğlu, Sierra Leone’deki Büyükelçisi Deha Erpek, Hindistan’daki Büyükelçisi Şakir Torunlar, Kongo’daki Salih Boğaç Güldere, BAE Büyükelçisi Can Dizdar, Roma’daki Murat Esenli, Bağdat’taki Büyükelçisi Fatih Yıldız, Tayland’taki Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün Merkez’e dönüyorlar.

Tüm Büyükelçilerin yeni görevleri hayırlı olsun. Diplomasimuhabirhaber olarak başarılar diliyorum.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT