İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Yıldırım: ‘İkinci darbe yapılacak’, ‘Daha bitmedi’, ‘Yeniden geleceğiz’ deniyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var

 basbakan-adayı-dusunulun-bınalı-yıldırım-kimdirBaşbakan Binali Yıldırım Ak Parti Gençlik Kolları’nda konuşma yapıyor. Yıldırım’ın konuşmasında öne çıkan sözleri şöyle:

“Bugünlerde sürekli olarak, ‘İkinci darbe yapılacak’, ‘Daha bitmedi’, ‘Yeniden geleceğiz’ deniyor. Geleceğiniz varsa göreceğiniz de var. 15 Temmuz artık resmi bir bayram haline geldi. Bunlar bu alçak FETO örgütünün tezbihatlarıdır. Korkutmak, korku salmak için tezgahladıkları kara kampanyalardır. O gece Türkiye’nin bütün minalereleri ezanlarla selalarla inledi.

O gece Türkiye’nin bütün meydanları genciyle yaşlısıyla kadınıyla erkeğiyle doldu taştı. Evet şehitlerimiz var yüreğimiz yandı. O şehitler gözlerini kırpmadan toplara tüfeklere direndiler. Bu darbeyi tezgahlayan hayinler zannettiler ki bu vatan evlatlarını korkutacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın, hükümetimizin darbe seslerini duyunca şapkası alıp giden yöneticiler sandılar. Bu milletin önünde şapka çıkartılır. Çünkü bu millet Türkiye’nin kaderini değiştiren millettir. O gün Cumhurbaşkanımızla konuştuk bir şeye karar verdik biz bu yola kefenimizi giyerek çıktık ölmek var dönmek yok. Hainler millet iradesi karşısında kısa sürede diz çöktüler.

Şimdi zaman bunları bünyeden temizleme zamanı. Yaş ile kuru bir arada yanmayacak. İntikam duygusuyla değil, adaletle hareket edeceğiz. Bütün bunları söyledik. Buna rağmen hataların olabileceğini de öngörüyoruz. Ancak, ‘Hata yapmayacağız’ diye, hiçbir şey yapmayacağımızı kimse bizden beklemesin.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!