İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile irtibat kesildi

Son güncelleme tarihi 8 Mart 2021

Haber: Sibel Yeşilmen

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetlerimize ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiş, helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4’ünün yaralandığı belirlenmiştir. Açıklama Milli Savunma Bakanlığı’ndan geldi. Şehitlerimiz arasında bir Korgeneralin de bulunduğu açıklamasını ise, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptı. “Üzülerek ifade etmeliyim ki, 8’inci Kolordu Komutanımız Korgeneral Osman Erbaş’la birlikte dokuz kahramanımız şehit olmuştur.” diye yazdı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar olay üzerine bölgeye hareket etti.

Milli Savunma Bakanlığı açıklaması şöyle:

Kaza Kırıma Uğrayan Helikopterdeki 9 Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Oldu, 4 Kahraman Silah Arkadaşımız Yaralandı

04.03.2021

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.  

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights