İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türk Büyükelçinin gurur günü

Sibel Yeşimen

Diplomasimuhabirhaber Twitter sayfam için çektiğim küçük, Dışişleri, diplomasi kulislerinden duyduklarımı, kulağıma gelen özel bilgileri anlattığım videolarımdan birisinde söylemiştim, takip edenler iyi biliyorlar. Henüz 4 yılını TAMAMLAMAYAN, Türkiye’nin Asuncion Büyükelçisi Armağan İnci Ersoy benim de bir türlü anlayamadığım bir kararla 2 yılı dolmadan Merkez’e, Balgat’a, Dışişleri’ne dönüyor. Yani Paraguay’daki görevini tamamladı.

Büyükelçi Ersoy 2 yıl kaldı Paraguay’da ama demek ki oldukça güzel işler başarmış, iki ülke ilişkilerine katkısı büyük olmuş olmalı ki Paraguay Devleti Sayın Büyükelçiye iki ülke ilişkilerine katkılarından dolayı, Üstün Hizmet Nişanı tevcih etti.

Büyükelçi Armağan İnci Ersoy bu nişanı Paraguay Dışişleri Bakanından aldı. Ben de şahsen kadın diplomatların her geçen gün daha fazla görünür olmasını dileyenlerden birisi olarak hemcinsimin böyle bir nişanla onurlandırılmasından gurur duydum. Bir Türk vatandaşı olarak da.

Büyükelçi Armağan İnci Ersoy her zaman zarafeti, şıklığı ve özeni ile benim de dikkatle takip ettiğim, görev yaptığı ülkede halkın kalbine, yüreğine dokunan, kamu diplomasisini layıkıyla yerine getiren, birkaç Büyükelçiden birisi. Kendisini tebrik ediyor. Yeni görevinde tüm kalbimle başarılar diliyorum.

error: Content is protected !!