İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Konsey seçimleri sonuçlandı. Türkiye Konsey üyeliğine yeniden seçildi. Dışişleri: “Ülkemiz somut katkılarda bulunmayı sürdürecek”

Haber: Sibel Yeşilmen

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Konsey üyeliği seçimleri, Londra’da gerçekleştirilmekte olan IMO 31. Genel Kurul toplantısı çerçevesinde 29 Kasım 2019 tarihinde yapıldı, yeniden aday olan Türkiye Konsey üyeliğine tekrar seçildi.

Konuya ilişkin açıklama Dışişleri Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık açıklaması şöyle:

Ülkemiz, ilk kez aday olduğu 1999 yılından itibaren, iki yılda bir yapılan bütün Konsey seçimlerinde üyeliğe seçilmiştir. 29 Kasım’da gerçekleştirilen seçimlerde de müspet bir netice alınması, BM’nin deniz emniyeti – güvenliği ve deniz çevresinin korunması gibi teknik denizcilik konularındaki uzmanlık kuruluşu olan IMO’nun yürütme organı olan Konsey’deki güçlü konumumuzu pekiştirmiştir.

Ülkemiz, IMO Konsey üyeliği çerçevesinde, denizcilik alanında sahip olduğu imkân ve kabiliyetleri ile bilgi ve tecrübesi sayesinde IMO çalışmalarına ve bağlı olduğu IMO hedeflerinin ilerletilmesine yönelik somut katkılarda bulunmaya devam edecektir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT