İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dikkat!!! Kapatıldı…

Haber: Sibel Yeşilmen

2 Eylül 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Ankara ili mülki sınırları geçici koruma kaydına kapatıldı. Ankara Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

Ülkemizin başka illerinde kayıtlı olup fiilen İlimizde ikamet eden geçici koruma statü sahibi Suriyeliler tespit edilerek kayıtlı olduğu illere geri gönderilecek ve kayıtlı oldukları illerinde ikamet süreçleri bildirim yükümlülüğü getirilerek takip edilecektir.

Ankara ilindeki göç, uyuşturucu ve asayiş olaylarına kaynaklık eden metruk binalar ve bu binalarda ikamet eden yabancılar tespit edilerek yıkım ve tahliye işlemleri tamamlanacak ve söz konusu yabancılar kayıtlı oldukları illere gönderilecektir.

Herhangi bir koruma statüsü ya da ikamet izni bulunmayan düzensiz göçmenlerin kolluk birimlerimizce tespit ve yakalama işlemleri yapılarak geri gönderme prosedürlerinin yerine getirilmesi amacıyla İlimiz Geri Gönderme Merkezinde idari gözetim altına alınmalarına kararlılıkla devam edilecektir.

İlimiz dahilinde yabancılara ait vergi levhası olmayan işyerleri ile ilgili olarak yürürlükteki mevzuat çerçevesinde her türlü işlem ve yaptırım ivedilikle uygulanacaktır.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights