İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dışişleri Bakanlığı stajyer alacak, işte şartlar…

Haber: Sibel Yeşilmen

Dışişleri Bakanlığı, Bakanlık çalışmalarını tanıtmak ve Mütercim-Tercümanlık mesleğine ilgi duyan gençlere deneyim kazandırmak amacıyla üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat Bölümlerinden çok iyi derecede yabancı dil bilen stajyer öğrenci kabul etmek üzere bir ilan yayınladı.

Bakanlık’tan yapılan duyuruya göre, staj programı, üniversitelerin yarıyıl tatil dönemini de kapsayacak şekilde gerçekleştirilecek ve aşağıdaki dil gruplarına göre ve belirtilen sayıda yapılacak

İngilizce (3)

Fransızca (3)

Arapça (2)

Almanca (2)

Rusça (2)

İspanyolca (2)

Portekizce (2)

Farsça (2)

Çince (2)

Staj programına, üniversitelerin Mütercim-Tercümanlık ile Dil ve Edebiyat bölümlerinde okuyan en az 3.50 ortalama notuna sahip 3. ve 4. Sınıf ve aynı zamanda Yüksek Lisans/Doktora öğrencileri kabul edilecek.

Başvuruda bulunmak isteyen öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya Mavi kart hamili olması gerekmektedir. Staj programı, başvuru yapan adayın 4 Ocak 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında, dilediği zaman diliminde sömestr tatili tarihine veya zorunlu staj süresine göre en az 2 hafta en fazla 4 hafta sürecek olup, ancak bu süre zarfını (Adayın başvuru yaparken bildireceği süre kastedilmektedir) eksiksiz tamamlayanlara staj belgesi verilecek.

Bu şartları taşıyan adayların stajın zorunlu olup olmadığım belirtmek suretiyle özgeçmişlerini, öğrenci belgelerini, transkriptlerini, bölümünden alacağı bir referans mektubunu ve nüfus cüzdanı fotokopilerini taratıp 20 Kasım 2020 tarihine kadar trcd@mfa.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekiyor. Bakanlık gerekli gördüğü takdirde mülakat yapabilecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights