İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Tam da o açıklama sonrası…

Sibel Yeşilmen

İstanbul Taksim’deki bombalı terör saldırısı sonrasında ABD’den gelen taziye mesajını kabul etmeyerek ABD’yi hedef gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklaması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bali’deki G20 Liderler Zirvesi’nde ABD Başkanı Biden ile görüştü

Görüşmede, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasında G20 Liderler Zirvesi sırasında gerçekleşen görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı.

Buna göre görüşmede, ticaret ve güvenlik konuları başta olmak üzere iki ülke ilişkileri ele alındı.

ABD Başkanı Biden, İstanbul’da İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısında yaşamını yitirenler için taziyelerini iletti.

Bölgesel gelişmelerin de değerlendirildiği görüşmede, ABD Başkanı Biden, Rusya-Ukrayna arasında tahıl koridorunda yaşanan sorunun çözülmesini ve sevkiyatın yeniden başlamasını sağlayan çabaları dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti.

Türkiye ile ABD arasındaki F-16 sürecine yönetim olarak desteklerinin devam edeceğini belirten ABD Başkanı Biden, İsveç’in NATO üyeliği sürecinde Türkiye’nin önemli bir aktör olduğunu da ifade etti.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights