İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ÖZEL-Sibel Yeşilmen yazdı… Dışişleri üst yönetiminde ilk koltuk değişti

Son güncelleme tarihi 16 Ekim 2022

Sibel Yeşilmen

Son Büyükelçiler Kararnamesi ile Dışişleri’nin A Takımı’nın değişeceğini yazmıştım zaten. Bir şey daha yazmıştım ben, o da o koltuklardan boşalacak olan birisine kimin oturacağını. Ve oldu, yine oldu. Bakanlık kulislerinde konuşulan benim de yazdığım o isim o koltuğa atandı.

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Dışişleri’nin yeni Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim oldu. Aynı şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum o nedenle sitemde Yasin Ekrem Serim ismini aratırsanız zaten daha önce yazdığım o yazımı okuyabilirsini. Kimdir? Hakkında ne biliyoruz hepsi orada. 6 Eylül’de yazdığım, “Dışişleri’nde o koltuğa kim oturacak?” başlıklı yazım.

Böylece Dışişleri üst yönetiminde ilk koltuk değişmiş oldu. Sırada diğer Dışişleri Bakan Yardımcıları Büyükelçi Sedat Önal ve Büyükelçi Faruk Kaymakçı’dan boşalacak olan koltuklara kimlerin oturacağı kaldı. Oraya da oturabilecek olası adayları da zaten Dışişleri’nin A Takımı değişiyor başlıklı özel yazımda bulabilirsiniz. Bir iki isimden bahsediyorum orada.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT