İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Savunma Bakanı Akar Bağdat’ın ardından Erbil’de

Sibel Yeşilmen

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar dün Bağdat’ta temaslarda bulunmuştu, akşam saatlerinde Erbil’e geçti ve bugün de Erbil’de temaslarını sürdürüyor. Bakan Akar IKBY eski Başkanı ve KDP lideri Mesud Barzani ile görüştü.
 PKK’nın uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığı yapan eli kanlı uluslararası bir terör örgütü olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “PKK’nın gerçek yüzünü Irak’ta birçok kesim daha net bir şekilde görmektedir. PKK, bölge halkının da düşmanıdır. Bu terör örgütünün bölge halkını, Kürt kardeşlerimizi temsil etmediğini aksine onları mağdur ettiğini yıllardır vurguluyoruz.” diye konuştu.
 
“PKK’nın eşittir YPG” olduğunu hatırlatan, Türkiye’nin bütün mücadelesinin terör ve teröristle olduğunu vurgulayan Bakan Akar, “Bizim Kürt kardeşlerimizle bir problemimiz yok. Bütün mücadelemiz terör örgütüne ve teröristlere karşı. Aramızdaki iş birliğini daha da güçlendirmeli ve terör örgütü PKK karşısında beraberce kararlı bir şekilde durmalıyız. Irak’taki her kesimin Türkiye’nin dostluğunu kazanmanın kendilerine huzur ve refah getireceğini bilmesi gerekiyor. Amacımız birlik ve beraberlik içinde terör örgütü PKK sorununu ortadan kaldırıp sınır güvenliğimizi sağlamak ve komşularımızla huzur ve refah içinde yaşamaktır.” dedi.
 
Bakan Akar ve Orgeneral Güler görüşmenin ardından Başbakanlığa geçerek IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile bir araya geldi.
 

 
I

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights