İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı. 50’li yaşlarındaki işinin ehli diplomatlara evlerinde, emeklilik hayatı yaşatan kurumun adı Dışişleri Bakanlığı’dır .

Sibel Yeşilmen

Neredeyse 1 yıl olacak. Kimileri için en az o da. Görev yaptıkları ülkelerden merkeze dönmeleri üzerinden geçen zaman. Ama ne yapıyorlar? Ya da doğrusu ne yaptırılıyorlar? Evlerinde oturtuluyorlar.

Yazıktır, günahtır. Hep yazdım, yine yazıyorum. Bu insanlar hayatlarının baharında, işinin ehli, iyi eğitim almış, okumuş, gün görmüş, diplomasiyi bilen insanlar.

Daha ne kadar emeklilik hayatı yaşatacaksınız onlara? Henüz 50’li yaşlarındalar bir kısmı yeni girdi yeni yaşlarına. Evlerinde kitap okutup, televizyon seyrettirip, yok saymak, görmezden gelmek onları nereye kadar?

Hiç mi vicdanınız sızlamıyor? Benim sızlıyor.

Bakan Çavuşoğlu’nun arkasında, yanında birlikte fotoğraf çektirmelere doyamayan kendisine koltuk bulabilmişler, “Dışişleri ailemiz, hatıra fotoğrafımız, aile fotoğrafımız derken, diye yazarken” ailenizin sırf sizin gibi biat etmedikleri için, sözü esirgemedikleri, dik duruş sergiledikleri için hala bir koltuğa oturtulmamış olan arkadaşlarınız, birlikte o Bakanlığa girdiğiniz diğer aile fertlerini hiç düşünmüyor musunuz? Sizler çok iyi diplomat olduğunuz için mi oturtuldunuz acaba o koltuklara?

Düşünen, kafası çalışan, duruşu olan ama evde oturtulmaya zorlanan ve öğrendiğim kadarıyla sayıları 70’leri geçen arkadaşlarınız, ağbileriniz, meslek büyükleriniz öğrendiklerini uygulayacakları en güzel çağlarında, yaşlarında, evlerinde oturtulurken, çiçek büyütürken, kitap okurken, sizler diplomatlık mesleğini yapıp, ülkenizi temsil ederken onları bir an olsun hiç düşündünüz mü? Bence düşünün.

Bu haksızlığa en kısa zamanda son verilmeli. Zaman çok geçmeden, o insanlar evlerinde yaşlanmaya bırakılmamalı, faydalanılmalı düşüncelerinden, fikirlerinden, deneyimlerinden. Onlar liyakatlı, işi bilen insanlar.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT