İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı… Anıtkabir’e gidenler ve gidemeyenler

Sibel Yeşilmen

Milli bayramlarda siyasiler hergeçen gün ATA’mızın huzuruna çelenk bırakmayı, ziyaret etmeyi, anı defterine duygularını yazmayı yavaş yavaş bıraksa da tam tersine özellikle Türkiye’de görev yapan yabancı diplomatların Ankara’ya vedalarında Anıtkabir ziyaretini es geçmemeleri dikkat çekiyor.

Halbuki veda ederken bunu yapmaya hiç de mecbur değiller.

Bu kez Anıtkabir’in ziyaretçisi Hollanda Büyükelçiliği iki numarasıydı. Görev süresi tamamlandı ve veda etti Ankara’ya Erik Weststrate dün “Türkiye’deki zamanım bitti, küçük bir veda videom” başlıklı bence harikulade hazırlanmış bir video paylaştı .

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder ATA’mızın kabrini Anıtkabir’i ziyaret eden diplomat, “Atatürk’ün huzurunda sizinle vedalaşmak istiyorum” dedi ve kırmızı çizgisi Atatürk olan beni de kalbimin tam ortasından adeta vurdu.

Görevine 5 yıl önce Anıtkabir’de başlayan diplomat “Ayrılınca yine burada bitirmek istedim. Herşey için size teşekkür etmek istiyorum. 5 sene hayatı, üzüntüyü, sevinci hayatı yaşadık sizlerlerle birlikte paylaştık. Hakkınızı helal edin, bir hatamız olduysa affola, Allaha emanet olun” diye yazdı.

Hollandalı diplomat çok üzülerek Ankara’dan ayrıldığını da sözlerine ekledi.

Uğurlar olsun, yolu açık olsun.

ATA’mı unutmadığı için ben kendisine çok teşekkür ederim. Yine bekleriz.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT