İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı… Büyükelçilikten dikkat çeken paylaşım

Sibel Yeşilmen

Bugün paylaşımı ile dikkatimi çeken Büyükelçilik, Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği. Paylaşımın dikkatimi çeken kısmı zamanlaması. Zira, takipçilere bir “Günaydın” demek niye dikkat çeksin ki diyebilirsiniz. Çünkü bu günaydın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın çokça tartışılan “Günaydın” a ilişkin açıklaması sonrası geldi.

Evet dün Erbaş’ın kitabında “Günaydin Cahiliye dönemi adetidir” sözleri özellikle sosyal medyada çokça tartışılmış ve tepki olarak birçok kişi birbirine günaydın diyerek bu açıklamaya karşı çıkmıştı. İşte böyle bir gündemde bu günaydın paylaşımına Almanya’nın Ankara Büyükelçiliğinin de katılması en azından benim gözümden kaçmadı. Diğer başka Büyükelçilikler de katıldı mı bilemiyorum. Ama Almanların bu yaptığına zamanlama manidar diyebilirim.

Bakalım Diyanet İşleri Başkanının her yaptığına, her sözüne, her davranışına her daim tam destek veren Külliye, Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri kanalıyla “Hımmmm içişlerimize müdahale ediyorsunuz” diyerek Almanlara bir protesto notası filan verecek mi? İşin şakası, olursa da hiiçççç şaşırmayacağım.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!