İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı…. ÖZEL HABER-Dışişleri’nde yeni Büyükelçiler Kararnamesi beklentisi

Sibel Yeşilmen

2017 yılında atamaları yapılan Büyükelçilerimiz görevlerinde 4 yılı dolduruyorlar. Yakın zamanda yeni bir Büyükelçiler Kararnamesi beklentisi bugünlerde Dışişleri kulislerinde had safhada.

Türkiye’nin Meksika Büyükelçisi Timur Söylemez, Türkiye’nin İslamabad Büyükelçisi Mustafa Yurdakul, Türkiye’nin Stokholm Büyükelçisi Hakkı Emre Yunt ve pekçok Büyükelçi merkeze dönecek, onların yerine yeni atamalar yapılacak.

Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Kavakçı’nın da atama kararı Temmuz 2017 yılındaki yaz kararnamesi ile yapılmıştı. Bakalım Kavakçı için Külliye ne düşünüyor? Murat Mercan örneğnde olduğu gibi bir başka başkente mi atanacak yoksa , “Yeter bu kadar siz dinlenin” mi denecek?

Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Ersin Erçin de örneğin 2017 yıl sonunda Seul’e giden isimler arasında. Onun da artık dönmesi beklenir.

Evet gerçi son dönemde Külliye dönenlerin yerine atama bekleyen Kariyer diplomatları tercih etmiyor. Artık bunu biliyor ve görüyoruz. Bakü örneğinde olduğu gibi eski Milletvekilleri gibi dışardan atamaları tercih etse de Dışişleri’nde liyakat sahibi, meslekten gelen çok sayıda kıdemli, değerli isim atanmayı bekliyor.

Gerçi edindiğim bilgiye göre dönüşleri neredeyse 5 ayı bulan çok sayıda işinin ehli, çalışkan, üretken, işinin hakkını veren isim için Balgat hala “uygun” bir koltuk da bulabilmiş değil. Çok üzücü.

Eğer yeni Kararname yayınlanırsa elbette onu da sitemde ilk benden okursunuz. Takipte olacağım. Siz de beni takipte kalın….

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT