İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sibel Yeşilmen yazdı… Vah vah vaah Dışişleri. Balgat’ta Garip işler!!!

Sibel Yeşilmen

Alakasız ne kadar toplantı varsa artık Dışişleri’nde yapılıyor. İlgisiz ne kadar kişi varsa artık Dışişleri’nde ağırlanıyor. Diplomasi, dış politika adına ne derseniz deyin dışında herşey için Bakanlığın kapıları tuhaf tuhaf görüşmelere, toplantılara açılıyor. Balgat, Dışişleri binasında garip şeyler oluyor.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran. Daha önceki özel haberimde kendisinin Yunus Emre Vakfı Mütevelli heyetinde bulunduğunu ve çift maaş alıyor olabileceğini yazmış ve almıyorsa, maaşından feragat ediyorsa açıklama yapması için memnuniyetle sayfalarımı ona açacağımı yazmıştım. Yanıt vermedi. Yalanlamadığına göre belli ki çift maaş alanlardan.

Şimdi farkediyorum ki belki de üç maaş alıyor Sayın Kıran. Niye mi? Çünkü Yavuz Selim Kıran aynı zamanda Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulunda. Yine soruyorum Sayın Kıran üç maaş alıyor musunuz? Hem Dışişleri Bakanlığı’ndan, hem Yunus Emre Vakfı Mütevelli Heyeti üyeliğinizden, hem de Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulundaki görevinizden?

Haydi diyelim ki 3 maaş alıyorsunuz cevap bile vermiyorsunuz, Türkiye Triatlon Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısının evsahipliğinizde düzenlemeniz diplomasinin, dış politikanın, Dışişlerinin hangi konusuyla, kısmıyla alakalı? 2 gün önce 5 Ocak’ta.

O da yetmiyor, bugün az önce Türkiye Kick Boks Federasyonu başkanı da Dışişleri’nde ağırlanıyor belli ki diplomasi ve spor federasyonları arasında bir bağlantı kurulmuş bizlerin haberin yok.

Önceki yazım hatırlayacaksınız Dışişleri’nin şirazesi kaydı başlığı taşıyordu ve çok ama çok okundu. Okuyan herkese teşekkürler. Tüm bunlar da bu görüşümü destekliyor hakikaten Bakanlığın çivisi çıktı. Hem de tam anlamıyla.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT