İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HAKKIMIZDA

Sibel Yeşilmen, Ankara’da doğdu ve büyüdü.

İlkokulu Ankara Bahçelievler İlkokulunda, orta ve liseyi ise Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde okudu. Lisenin Matematik bölümünden mezun oldu.

Ardından ODTÜ  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Bölümü’nü kazandı ve ODTÜ’yü 4 üzerinden 3.84 not ortalaması ile Yüksek Şeref öğrencisi olarak bitirdi. ODTÜ’de okuduğu her dönem Şeref ve Yüksek Şeref derecesi aldı.

Mesleğini hiç yapmayan Sibel Yeşilmen, gazetecilik hayatına Türkiye’nin önde gelen gazetelerinden Dinç Bilgin’in sahibi olduğu dönemde Sabah gazetesinde Diplomasi Muhabiri olarak başladı.

Kariyerine Aydın Doğan’ın sahibi olduğu Radikal Gazetesi`nde Diplomasi Muhabiri olarak devam eden Yeşilmen, Show TV ve TV8’de yine Diplomasi Muhabiri olarak çalışarak  Dış Politika üzerine haber ve analizler yaptı.
Yeşilmen, DW Türkçe’ye freelance muhabir olarak haberler geçti. Sibel Yeşilmen, Türk Cumhurbaşkanları, Başbakanları ve Dışişleri Bakanları ile çok sayıda yurtdışı ziyarete katıldı. Pek çok AB, İKÖ, KEİ zirvesi takip etti ve uluslararası toplantılarda bizzat bulunarak haber yapma imkanı buldu.

İsrail, Suriye, Ermenistan, Almanya, İran, ABD, Azerbaycan, Endonezya, İsviçre, Yunanistan, Finlandiya, Hollanda, Lüksemburg, İrlanda ve İtalya’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeyi gezen Sibel Yeşilmen, pek çok ülkenin Ankara Büyükelçilikleri tarafından davetler alarak bu ülke başkentlerini ziyaret etme imkanı buldu.

2005-2010 yılları arasında 5 yıl 2 ay Büyükelçi Maria Serenius önderliğindeki Finlandiya”nın AB Dönem Başkanlığını üstlendiği sürenin de dahil olduğu dönemde  Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliği’nde Basın-Enformasyon Yetkilisi olarak çalıştı.

2013  yılında en büyük hayali olan  diplomasimuhabirhaber’i hayata geçirdi.

Bir kız çocuğu annesi olan Sibel Yeşilmen iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Habercilik anlayışımız

– Diplomasimuhabirhaber Diplomasi ve Dış Politika ağırlıklı olmak üzere Son Dakika Haberleri, önemli iç politik ve siyasi gelişmeleri ile medyadaki son gelişmelere  ilişkin haberleri içerir, özel haber, röportaj ve analizlere yer verir.

– Hiç bir kurum, dernek, Bakanlık ya da şirketin yayın organı değildir ve tamamen tarafsız, objektif bir habercilik anlayışı yürütmektedir.

– Haberleri söylentilere, dedikodulara, kulaktan dolma bilgilere göre yazmaz.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT