İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sert cevap gece yarısı geldi: “Asılsız iftiraları kendi suçlarını örtemeyecek”

Sibel Yeşilmen

Türkiye-İsrail ilişkileri karşılıklı açıklamalarla geriliyor.” İsrail bir terör devletidir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Netanyahudan sert açıklamalar gelince Dışişleri Bakanlığı dün gece geç saatlerde “İsrail Başbakanı ve İsrail Dışişleri Bakanının İftiraları Hk” başlıklı bir açıklama yaptı.

Bakanlık açıklamasında, “Filistin halkına karşı uyguladıkları zulüm ve katliamlarla tarihin kara sayfalarına girmiş İsrailli yetkililerin hukuktan söz etmeye hakları yoktur.” denildi.

Alibaba WW

Açıklama şöyle: Gerçeklerin dile getirilmesinden rahatsız olan Benjamin Netenyahu’nun ve Eli Cohen’in, Sayın Cumhurbaşkanımız hakkındaki asılsız iftiraları, kendi suçlarını örtemeyecektir.

Meşruiyetlerini insanlık vicdanında çoktan yitirmiş olan İsrailli yetkililer, tüm dünyanın gözü önünde hastaneleri bombalayarak, kadınları ve çocukları öldürerek işledikleri suçları örtbas edemeyecekler ve dikkatleri başka yöne çekemeyeceklerdir.

Dünya kamuoyunda derin infial uyandıran bu insanlık suçlarının azmettiricileri ve failleri er ya da geç yargılanacaklardır.

Türkiye, Gazze’deki katliama karşı çıkmayı ve Filistin halkının haklı davasını desteklemeyi sürdürecektir.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights