İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Almanya’da ırkçı saldırı. 5’i Türk 10 kişi hayatını kaybetti. Dışişleri’nden açıklama

Haber: Sibel Yeşilmen

Almanya’nın Hanau şehrinde gerçekleştirilen ırkçı saldırıda 5 Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Toplam ölü sayısı ise 10. Dışişleri Bakanlığı dün akşam gerçekleştirilen bu alçak saldırı sonrasında bir açıklama yaptı. Bakanlık açıklamasında, “Yükselen ırkçılığın ve İslam düşmanlığının yeni ve vahim bir tezahürüdür.” denildi.

Bakanlık açıklaması şöyle: Bunlara münferit saldırı gözüyle bakmak mümkün değildir. Avrupa’da giderek artan yabancı düşmanlığıyla mücadelede gösterilen duyarsızlık bu tür saldırılara her geçen gün bir yenisinin eklenmesine sebep olmaktadır.

Artık bu saldırılara dur deme zamanı gelmiştir. Aksi takdirde ırkçılık ve yabancı düşmanlığı çok daha vahim boyutlara ulaşabilecek ve tehlikeli yerlere gidebilecektir.

Irkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığıyla etkin mücadelenin yolu her şeyden önce bu cesaretlendirici yaklaşımdan uzak durmaktan ve buna karşı etkin tedbirler almaktan geçmektedir.

Artık tüm Avrupa ülkelerinin ırkçılık ve yabancı düşmanlığına karşı birleşmesinin ve tek sesle konuşmasının zamanı gelmiştir.

Irkçılığın her türüyle mücadelede ikili ve uluslararası alanda gerekli işbirliğini göstermekte kararlıyız ve bu doğrultudaki samimi çabalarımızı sürdüreceğiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights