İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cumhurbaşkanlığı’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyareti açıklaması

Haber: Sibel Yeşilmen

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretine ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’ın daveti üzerine 12-13 Kasım’da ABD’ye çalışma ziyaretinde bulunacak.” denildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın açıklaması şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’ın daveti üzerine 12 Kasım’da ABD’ye gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyaret kapsamında ABD Başkanı Trump ile bir araya gelecek ve birlikte heyetler arası görüşmelere başkanlık edecek.

Görüşmelerde, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkiler tüm veçheleriyle ele alınacak. Temaslar kapsamında, Suriye başta olmak üzere, bölgesel ve küresel meselelerin istişare edilmesi, ayrıca terörizmin her türlüsüyle mücadelede, dayanışma, iş birliği ve eşgüdümün güçlendirilmesi için atılabilecek somut adımlar üzerinde durulacak.

Temaslar kapsamında, ABD Ticaret Odasının ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda iş insanlarına hitapta bulunacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Maryland eyaletinde bulunan Amerika Diyanet Merkezi’ni ziyaret ederek Türk vatandaşları, Türk kökenli Amerikalılar ve Müslüman toplumu temsilcileriyle bir araya gelmesi de planlanıyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
reklamstore.com, 1051544, DIRECT