İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“İnsanlık dışı bir olay”

Son güncelleme tarihi 8 Mayıs 2021

Haber: Sibel Yeşilmen

İsrail polisi Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate saldırdı. 53 Filistinli yaralandı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptğı açıklamada, “İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya bu akşam yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. İsrail’in Mübarek Ramazan’da ibadet eden masumları hedef alması insanlık dışı bir olay. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Filistin halkının haklı davasının her daim yanındayız.” dedi.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada da şu değerlendirmede bulunuldu:

İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği ve çok sayıda Filistinli sivilin yaralanmasına sebep olan saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Ramazan ayı boyunca Filistin halkının ibadet özgürlüğünü ve Harem-i Şerif’in statüsünü hedef almak suretiyle bu akşamki olaylara sebebiyet veren İsrail Hükümetini, sözkonusu provokatif ve saldırgan tutumuna bir an evvel son vermeye çağırıyor ve aklı selime davet ediyoruz.

Bugün Sayın Bakanımızın davetlisi olarak ülkemizi ziyaret eden Filistin Dışişleri Bakanı Riad Malki ile bu konuda uluslararası alanda atılabilecek adımlar ele alınmış olup, Türkiye Filistin halkının haklı davasına destek vermeye devam edecektir.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights