İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Teşekkür etmekle yetindi

Son güncelleme tarihi 2 Nisan 2022

Sibel Yeşilmen

Rusya ve Ukrayna Dışişleri Bakanlarını Antalya’da bir araya getiren Türkiye, iki Devlet Başkanı Putin ile Zelenski’yi de “Barış gayretlerini taçlandırmak” adına İstanbul’da bir araya getirmeye çalışıyor ama Putin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde Rusya-Ukrayna müzakere heyetlerinin görüşmesine İstanbul’da ev sahipliği yapmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etmekle yetindi. Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada Putin’in Erdoğan’a yanıtı yer almazken, kulislerde Putin’in olumlu yanıt vermediği şeklinde değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonla görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin salı günü İstanbul’da yaptıkları toplantı ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Rusya-Ukrayna heyetlerinin İstanbul’daki toplantısının olumlu ve yapıcı geçmesinin barışa dair ümitleri yeşerttiğini ifade etti.

Tarafların sağduyulu hareket etmesinin ve diyaloğu sürdürmesinin önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski’yi bir araya getirerek barış gayretlerini taçlandırmak istediklerini dile getirdi.

Rusya Devlet Başkanı Putin de Rusya-Ukrayna müzakere heyetlerinin görüşmesine İstanbul’da ev sahipliği yapmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. 

Erdoğan dün de Zelenski ile bir telefon görüşmesi yapmıştı.

Mission News Theme by Compete Themes.
error: Content is protected !!
Verified by MonsterInsights